JNT
Logo_EU
Logo_Daphne
Join_The_Net
Sprachauswahl
eu
at
be
bg
cy
cz
de
dk
ee
es
fi
fr
gb
gr
hu
ie
it
lt
lu
lv
mt
nl
pl
pt
ro
se
si
sk
linie_oben
Esiet sveicināti Eiropas Traumas tīklā

Nevalstiskās organizācijas no ES dalībvalstīm ir pievienojušās šim tīklam ar mērķi uzlabot situāciju aprūpes jomā Eiropā sievietēm, kas cieš no piedzīvotās vardarbības sekām.
Vardarbība ģimenē, seksuāla vardarbība, izvarošana un vardarbība: vardarbībai pret sievieti ir daudzi aspekti. Šāda vardarbība var izraisīt pēctraumas stresa sindromu. Simptomi ir sarežģīti, un bieži vien diagnoze tiek nepareizi noteikta, tādējādi netiek atpazīta saikne starp traucējumiem un vardarbību. Pieredze, ko ieguvušas NVO rāda, ka tas vienkārši notiek tādēļ, ka visā Eiropā gan profesionālajām grupām, gan pašām cietušajām personām pietrūkst zināšanu.
Tīkla mērķi ir:
•    celt kompetenci traumēto sieviešu aprūpē
•    mudināt cietušās sievietes vērsties pēc palīdzības
•    atbalstīt sieviešu NVO cīņā pret dzimumbalstītu vardarbību
Tīkla biedri ir apvienojušies ar nolūku stiprināt sadarbību starp dažādām nozarēm – psihotraumatoloģiju, vispārējo medicīnu, sociālajiem dienestiem, policiju un konsultāciju centriem, kas specializējas darbā ar dzimumbalstītu vardarbību.

Tīkls ir cieši saistīts ar Eiropas sieviešu organizācijām, kas cīnās ar vardarbību pret sievieti, un pastāvīgi sadarbojas ar  WAVE – Sievietes pret vardarbību Eiropā (Women Against Violence Europe)