JNT
Logo_EU
Logo_Daphne
Join_The_Net
Sprachauswahl
eu
at
be
bg
cy
cz
de
dk
ee
es
fi
fr
gb
gr
hu
ie
it
lt
lu
lv
mt
nl
pl
pt
ro
se
si
sk
linie_oben
Tu pamani  tikai to, ko atpazīsti!

Sievietes, kuras ir traumētas vardarbības rezultātā, cieš no dažādiem simptomiem. Šie dažādie  simptomi ir par iemeslu tam, ka sievietes ātri, vai drīzāk, vēlu, meklē palīdzību. Iespējams, ka viņas dosies uz ārsta praksi, cerot atbrīvoties no fiziskajiem simptomiem, vai meklēs psihologu vai sociālo darbinieku palīdzību, jo nespēs tikt galā ar ikdienas pienākumiem vai parūpēties par saviem bērniem. Vairumā gadījumu, par viņām labi pārūpēsies un iedos labu padomu par konkrēto problēmu. Tomēr reizēm traumētā persona izturas tik neizprotamā, traucējošā veidā, ka pat palīdzētāji, kuriem ir vislabākie nodomi, var izjust vēlmi distancēties. Parasti šīs uzvedības iemesls tomēr paliek apslēpts un netiek identificēts. Palīdzētāji zin pārāk maz par uz dzimumu balstītu vardarbību un šīs vardarbības sekām. Viņi ir maz informēti par pēctraumas stresa traucējumiem, ko sievietēm rada pārdzīvota vardarbība.
Eiropas traumas sadarbības tīkls vēlas izplatīt šādas zināšanas. Tā mērķis ir nodrošināt, lai visas profesionālās grupas, kuras jebkurā veidā ir iesaistītas veselības un sociālajā sieviešu aprūpē, atpazītu noteiktus trauksmes signālus.Tas ir fakts, ka sievietēm, kuras ir traumētas,   bieži ir ļoti grūti pašām uzsākt sarunu par vardarbības pieredzi, lai gan viņas  šķiet gatavas to atklāt, ja ārsts vai sociālais darbinieks sper pirmo soli. Lai tas notiktu, iesaistītajiem profesionāļiem ir jāspēj atpazīt signālus un jāzina kādā veidā reaģēt.
Apmācību programma, kuru izveidojušas šī sadarbības tīkla aizsācējas, ir īsa un piedāvā praktiskas zināšanas par PTSS, kā sekas , ko sievietes piedzīvo pēc pārciestas vardarbības. Nav noteikti jābūt PTSS ekspertam, lai rīkoties un spētu palīdzēt sievietēm, kuras ir ietekmētas.  Tomēr ir jābūt uztrenētai acij, lai pamanītu iemeslus, kas rada simptomus.
Apmācību materiāli ir pieejami visās  ES valodās.    To efektivitāti un ilglaicīguma efektu  veiksmīgi ir pārbaudījušas   sadarbības tīkla aizsācējas. Šodien apmācību materiāls ir pieejams 26 Eiropas dalībvalstīs.
Informācija un palīdzība.   
Eiropas traumas sadarbības tīkls nepiedāvā konsultāciju pakalpojumus. Bet tas var atvieglot jūsu meklējumus. Šajā mājas lapā var atrast vietējā kontakpunkta kontaktus. Arī informācijai par jūsu valstī pieejamo palīdzību ir nopublicēta mājas lapā.
Jūs varat griezties pie vietējā sadarbības tīkla partnera, ja esat cietusi no vardarbības un meklējat palīdzību un informāciju. Šī ir arī pareizā adrese, ja interesējaties par apmācību programmu.
Vietējo sadarbības tīkla partneri atradīsiet šeit.....